Horská turistika v Beskydech

Vítr ve vlasech, vůně lesa, paprsky slunce odrážející se od všeho kolem nás. Pohledy z hor nebo naopak fascinující pohledy z údolí. Po čase stráveném v prací s každodenními starostmi se rádi vydáváme do přírody, kde hledáme zasloužený odpočinek, uvolnění a také nějakou tu aktivitu. Beskydy nám nabízí mnohá krásná místa, která nabízejí krásnou přírodu, čerstvý vzduch a mnoho aktivit. V dnešní době navíc můžeme využít velice výhodné slevy na pobyt v Beskydech a značně ušetřit.

Přírodní krásy našich hor

Beskydy se skládají z Moravskoslezských Beskyd, Javorníku, Valašska a Těšínských Beskyd. Nachází se zde mnoho turistických tras a naučných stezek, které stojí za objevování. Některé jsou spojeny se známými historickými osobnostmi jako například s Františkem Palackým, Leošem Janáčkem nebo s T. G. Masarykem. Nejznámější je však prales v národní přírodní rezervaci Mionší nacházející se v okrese Frýdek Místek. Do přírodní rezervace je sice vstup zakázán, ale pomocí naučné stezky se můžeme dostat do bezprostřední blízkosti.

Beskydy jsou známé taky díky Palkovickým hůrkám, hojně navštěvované Lysé hoře, Čertovu Mlýnu, Kněhyni, Smrku a mnoda dalším známým místům. Také zde bylo objeveno 33 jeskyní jako je například jeskyně Cyrilka, nebo ledová jeskyně, kde i v proudu léta najdeme ledovou pokrývku. Mezi krásnou raritu v Moravskoslezských Beskydech také patří nespočet dřevěných kostelíků, které ukrývají krásu mnoha malířských děl, sošek a křtitelnicí. Cesty jsou velmi dobře dosažitelné pěšky i na kole. V případě zájmu se zde dají vypůjčit horská kola, vyhlídkové vozítka nebo segaway.

Rodina na horách

Beskydy jsou také vhodné i pro rodiny s dětmi, jelikož nabízí mnoho turistických chat k zastavení odpočinku a občerstvení, náročnost terénu je i pro děti přijatelná. Pobyty v Beskydech nabízí kromě turistiky také další možnosti. Najdeme zde mnoho možností koupání v přírodních nebo umělých koupalištích, můžeme si zde zahrát golf či minigolf nebo si zde vyzkoušet horolezectví na skalách či umělých lezeckých stěnách. Den také můžeme strávit odpočinkem ve wellness se širokou nabídkou masáží, koupelí, zábalů a lázní.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.